Pos   Team Pld W L SetsBallpoints Pts
1 Farnborough Panthers 18 16 2 33:10934:753 49:19
2 Reading Aces Juniors 18 10 8 25:21943:949 35:39
3 Farnborough Lions 18 10 8 24:19910:826 34:35
4 South Bucks 18 9 9 23:22932:911 32:43
5 Oxford Sharks 18 7 11 19:25884:845 26:48
6 Spikeopaths Mixed 2 18 7 11 17:25753:875 24:47
7 Reading Uni Mixed 18 4 14 11:30716:913 15:61

Results


Match Score
9 October 2016 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Reading Aces Juniors – Spikeopaths Mixed 2
2 - 0 (25:23, 25:16)
9 October 2016 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Spikeopaths Mixed 2 – Farnborough Lions
11 - 25 (AET) (12:25, 11:25)
9 October 2016 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Farnborough Lions – Reading Aces Juniors
25 - 22 (AET) (25:18, 25:22)
9 October 2016 5:00 pm Headington Girls School (OX3 7TD)
Farnborough Panthers – Oxford Sharks
25 - 17 (AET) (2:25, 25:22, 15:13)
9 October 2016 5:00 pm Headington Girls School (OX3 7TD)
South Bucks – Farnborough Panthers
35 - 40 (o.P.) (25:20, 22:25, 13:15)
9 October 2016 5:00 pm Headington Girls School (OX3 7TD)
Oxford Sharks – South Bucks
41 - 31 (o.P.) (10:25, 25:17, 16:14)
23 October 2016 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Reading Uni Mixed – Farnborough Panthers
22 - 25 (AET) (20:25, 23:25)
23 October 2016 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Farnborough Panthers – Farnborough Lions
40 - 24 (o.P.) (20:25, 25:19, 15:5)
23 October 2016 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Farnborough Lions – Reading Uni Mixed
25 - 23 (AET) (25:22, 25:22)
23 October 2016 2:00 pm Maiden Erlegh (RG6 7HS)
Spikeopaths Mixed 2 – Reading Aces Juniors
25 - 14 (AET) (25:20, 25:14)
23 October 2016 2:00 pm Maiden Erlegh (RG6 7HS)
Reading Aces Juniors – Oxford Sharks
42 - 42 (o.P.) (22:25, 29:27, 13:15)
23 October 2016 2:00 pm Maiden Erlegh (RG6 7HS)
Oxford Sharks – Spikeopaths Mixed 2
24 - 40 (o.P.) (25:22, 17:25, 7:15)
6 November 2016 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
Spikeopaths Mixed 2 – Reading Uni Mixed
2 - 0 (28:26, 25:20)
6 November 2016 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
Reading Uni Mixed – South Bucks
0 - 2 (21:25, 22:25)
6 November 2016 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
South Bucks – Spikeopaths Mixed 2
2 - 1 (14:25, 25:13, 15:13)
6 November 2016 11:00 am Aldershot Garrison (GU11 2LQ)
Oxford Sharks – Farnborough Lions
2 - 0 (25:17, 25:21)
6 November 2016 11:00 am Aldershot Garrison (GU11 2LQ)
Farnborough Lions – Reading Aces Juniors
0 - 2 (23:25, 27:29)
6 November 2016 11:00 am Aldershot Garrison (GU11 2LQ)
Reading Aces Juniors – Oxford Sharks
2 - 1 (18:25, 25:19, 15:11)
20 November 2016 3:00 pm Wycombe Leisure Centre (HP11 1UP)
Oxford Sharks – Farnborough Lions
1 - 2 (25:21, 22:25, 5:15)
20 November 2016 3:00 pm Wycombe Leisure Centre (HP11 1UP)
Farnborough Lions – South Bucks
2 - 1 (15:25, 25:10, 15:13)
20 November 2016 3:00 pm Wycombe Leisure Centre (HP11 1UP)
South Bucks – Oxford Sharks
0 - 2 (17:25, 19:25)
4 December 2016 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
South Bucks – Reading Aces Juniors
2 - 1 (25:27, 29:27, 15:13)
4 December 2016 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
Reading Aces Juniors – Reading Uni Mixed
2 - 1 (16:25, 25:16, 15:8)
4 December 2016 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
Reading Uni Mixed – South Bucks
0 - 2 (18:25, 24:26)
4 December 2016 11:00 am Aldershot Garrison (GU11 2LQ)
Spikeopaths Mixed 2 – Farnborough Panthers
0 - 2 (4:25, 12:25)
4 December 2016 11:00 am Aldershot Garrison (GU11 2LQ)
Farnborough Panthers – Farnborough Lions
0 - 2 (18:25, 18:25)
4 December 2016 11:00 am Aldershot Garrison (GU11 2LQ)
Farnborough Lions – Spikeopaths Mixed 2
2 - 0 (25:20, 25:22)
8 January 2017 3:00 pm Wycombe Leisure Centre (HP11 1UP)
Spikeopaths Mixed 2 – South Bucks
2 - 0 (25:21, 25:16)
8 January 2017 3:00 pm Wycombe Leisure Centre (HP11 1UP)
Farnborough Panthers – Spikeopaths Mixed 2
1 - 2 (22:25, 25:16, 10:15)
8 January 2017 3:00 pm Wycombe Leisure Centre (HP11 1UP)
South Bucks – Farnborough Panthers
0 - 2 (20:25, 22:25)
22 January 2017 2:00 pm Maiden Erlegh (RG6 7HS)
Reading Aces Juniors – Reading Uni Mixed
2 - 1 (25:23, 22:25, 15:7)
22 January 2017 2:00 pm Maiden Erlegh (RG6 7HS)
South Bucks – Reading Aces Juniors
1 - 2 (26:24, 23:25, 12:15)
22 January 2017 2:00 pm Maiden Erlegh (RG6 7HS)
Reading Uni Mixed – South Bucks
0 - 2 (21:25, 18:25)
5 February 2017 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
Farnborough Panthers – Reading Uni Mixed
2 - 0 (25:10, 25:9)
5 February 2017 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
Reading Uni Mixed – Reading Aces Juniors
0 - 2 (22:25, 10:25)
5 February 2017 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
Reading Aces Juniors – Farnborough Panthers
0 - 2 (10:25, 9:25)
5 February 2017 5:00 pm Headington Girls School (OX3 7TD)
Oxford Sharks – Spikeopaths Mixed 2
2 - 0 (25:10, 25:3)
5 February 2017 5:00 pm Headington Girls School (OX3 7TD)
South Bucks – Oxford Sharks
2 - 0 (25:23, 25:22)
5 February 2017 5:00 pm Headington Girls School (OX3 7TD)
Spikeopaths Mixed 2 – South Bucks
0 - 2 (16:25, 12:25)
19 February 2017 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Reading Uni Mixed – Oxford Sharks
0 - 2 ()
19 February 2017 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Farnborough Lions – Reading Uni Mixed
2 - 0 ()
19 February 2017 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Oxford Sharks – Farnborough Lions
2 - 1 (22:25, 25:22, 15:12)
5 March 2017 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
Reading Uni Mixed – Spikeopaths Mixed 2
2 - 1 (25:19, 17:25, 16:14)
5 March 2017 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
Farnborough Lions – Reading Uni Mixed
0 - 2 (17:25, 22:25)
5 March 2017 9:45 am Reading University (RG6 6UR)
Spikeopaths Mixed 2 – Farnborough Lions
0 - 2 (17:25, 16:25)
5 March 2017 4:00 pm Kendrick School (RG1 5BN)
Farnborough Panthers – Reading Aces Juniors
2 - 1 (25:23, 24:26, 15:10)
5 March 2017 4:00 pm Kendrick School (RG1 5BN)
Oxford Sharks – Farnborough Panthers
0 - 2 (15:25, 15:25)
5 March 2017 4:00 pm Kendrick School (RG1 5BN)
Reading Aces Juniors – Oxford Sharks
2 - 0 (25:19, 25:20)
19 March 2017 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Farnborough Lions – Farnborough Panthers
0 - 2 (15:25, 16:25)
19 March 2017 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
South Bucks – Farnborough Lions
2 - 1 (25:18, 24:26, 15:13)
19 March 2017 11:00 am All Hallows School (GU9 9HF)
Farnborough Panthers – South Bucks
2 - 0 (25:21, 25:17)
19 March 2017 2:00 pm Maiden Erlegh (RG6 7HS)
Reading Uni Mixed – Spikeopaths Mixed 2
0 - 2 (23:25, 20:25)
19 March 2017 2:00 pm Maiden Erlegh (RG6 7HS)
Oxford Sharks – Reading Uni Mixed
1 - 2 (24:26, 25:8, 10:15)
19 March 2017 2:00 pm Maiden Erlegh (RG6 7HS)
Spikeopaths Mixed 2 – Oxford Sharks
2 - 1 (17:25, 25:22, 15:10)
9 April 2017 4:00 pm Kendrick School (RG1 5BN)
Farnborough Panthers – Spikeopaths Mixed 2
2 - 1 (25:12, 15:2)
9 April 2017 4:00 pm Kendrick School (RG1 5BN)
Reading Aces Juniors – Farnborough Panthers
1 - 2 (25:23, 20:25, 8:15)
9 April 2017 4:00 pm Kendrick School (RG1 5BN)
Spikeopaths Mixed 2 – Reading Aces Juniors
0 - 2 (15:25, 18:25)
23 April 2017 3:00 pm Wycombe Leisure Centre (HP11 1UP)
Reading Aces Juniors – South Bucks
2 - 1 (12:25, 25:22, 15:12)
23 April 2017 3:00 pm Wycombe Leisure Centre (HP11 1UP)
Farnborough Lions – Reading Aces Juniors
2 - 1 (24:26, 25:22, 15:13)
23 April 2017 3:00 pm Wycombe Leisure Centre (HP11 1UP)
South Bucks – Farnborough Lions
2 - 1 (25:21, 17:25, 15:11)
23 April 2017 5:00 pm Headington Girls School (OX3 7TD)
Farnborough Panthers – Oxford Sharks
2 - 0 (25:22, 25:13)
23 April 2017 5:00 pm Headington Girls School (OX3 7TD)
Oxford Sharks – Reading Uni Mixed
0 - 2 (8:25, 15:25)
23 April 2017 5:00 pm Headington Girls School (OX3 7TD)
Reading Uni Mixed – Farnborough Panthers
1 - 2 (16:25, 25:22, 13:15)